~ Expecto Hogwarts Geri Döndü! ~
Expecto Hogwarts Forumlarına Tekrar Hoşgeldiniz...
Sitemiz 10 Temmuz 2011 tarihi itibariyle "Porfiria Poetwest" tarafından tekrar açılmıştır. İçimizdeki heves bitine kadar bütün ciddiyetimle yemin ederim ki, muziplik devam edecek!"

Teşekkürler.

2005 Ağustos tarihinden beri aktif, HP-RPG tarihinde ilk kez mezun verebilmiş en uzun, en köklü Harry Potter Role Play oyunudur.10 Temmuz 2011 tarihi itibariyle tekrar açılmıştır!!!

AnasayfaAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Yeni Düzenlemeler

YazarMesaj
B-Y-M
B-Y-M

MesajKonu: Yeni Düzenlemeler   Perş. Ocak 15, 2009 4:50 pm

Daha önce olduğu gibi, tüm haberler yayınlanmadan öne buraya yazılıp benden ya da Porfiria' dan onay bekleyecek.

Haberlerin yayınacakları gazeteye göre, konular ve türler yazarlar tarafından KESİN olarak anlaşılmalıdır. Örneğin Dırdıcı bir dedikodu gazetesi değildir arkadaşlar. Lütfen, buna çok dikkat edelim.

Hiç kimse öğrenci ya da öğretmen karakteriyle haber YAPAMAZ ve YAZAMAZ. Bu söz konusu RPlerin ve oyun düzeninin sağlıklı seyrini boazacaktır. Yaratacağınız bir gazeteci kimliğiyle bu bölüme dâhil olabilirsiniz. Henry D.Rothstein ve Monica Vallance, kendinize birer gazeteci kimlik hazırlayıp bunu onaylanması için bu başlık altına sunabilir ya da bir okul gazetesi yaratıp bunu hayata geçirebilirsiniz. Okul gazetesi hazırlamanız durumunda, öğrenci kimliklerinizle devam edebilir; ama diğer basın-yayın organları için herhangi bir çalışma yapamazsınız.

İMLA KURALLARINA DİKKAT!

Aklıma geldikçe buraya eklemelerde bulanacağım. Fikirleriniz ve önerileriniz için bu başlığı kullanabilirsiniz; ama lütfen geyiğe çevirmeyelim.

-Valentine

En son B-Y-M tarafından Perş. Ocak 15, 2009 6:40 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Kullanıcı profilini gör
B-Y-M
B-Y-M

MesajKonu: Geri: Yeni Düzenlemeler   Perş. Ocak 15, 2009 5:28 pm

Arkadaşlar BU BAŞLIK ALTINDA konuyla, haberlerle ilgili fikirler lütfen. Yaratılan Gazeteci kimliklerin hangi basın-yayın organına katmak istediğinizle ilgili mesajlarınızı da bekliyorum buraya. Ayrıca gazeteci karakterinizle ilgili olarak, şehirde onlarla RP yapacaksanız bunu da belirtin.

En son B-Y-M tarafından Perş. Ocak 15, 2009 5:41 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Kullanıcı profilini gör
B-Y-M
B-Y-M

MesajKonu: Geri: Yeni Düzenlemeler   Cuma Ocak 16, 2009 12:18 pm

Dün aklıma geldi; ama fırsatım olmadı yazmaya, şimdi yazıyorum. Hiçbir gazetenin Hogwarts' a girme yetkisi yoktur. Bunun için Üç Büyücü Turnavası gibi über bir durum gerekmektedir. Bu nedenle öğrencilerin özel hayatlarına müdahale edilemez, onlar hakkında haber yapılamaz. Eğer böyle bir haber yapılacaksa bir muhbir gereklidir ve bununda bu alanda bildirilmesi gerekir. Ayrıca sıradan bir öğrencinin özel hayatıyla millet neden ilgilensin? Kimse Harry Potter değil sonuçta.

Diğer bir yandan, Okul Gazetesi açar ve okulun içindeki çeşitli olayları buraya yansıtırsanız. Mesela arkadaşınızın gönlü onda, bunda, şunda diye vik viklersiniz, daha uygun olur; ama tabii, bu şartlar altında yazarların gelecek düello tekliflerine de hazırlıklı olması gerekmektedir. Ben bu uygulamayı kesinlikle destekliyorum XD
Kullanıcı profilini gör
Henry D. Rothstein
Baş Seherbaz
Baş Seherbaz

MesajKonu: Geri: Yeni Düzenlemeler   Paz Ocak 18, 2009 4:04 pm

Dün yollanan mesaj üzerine bu konu hakkında kendi fikirlerimi sunucam ;

Milleti vik viklemek için okul dergisi açmamız gerekiyor ve duello tekliflerinide açık olmamız gerekiyor hımm iyi güzelde benim karakterim 5. sınıf da ve karakterinde herhangi bir ispiyoncu özelliği yok ben karakterimin özelliğini çevirirsem sanırsam hiç hoş olmaz yani benim açımdan.Diğer arkadaşım da 3. sınıfta onunda karakterinin özellikleride belli onunda bir anda karakterinin özelliklerinin her şeyi saptıran bir kişi olması onun açısındanda hoş olmaz sanırsam.

Okul içindeki sıradan birinin haberleri kimi ilgilendirir demişsiniz.Tamam ben zihnimden yarattığım karakterlerlede dedikodu öyküleri yazarım ama asıl bunları kimse okumaz.Bizim milletin hayatını yazmaktan bir çıkarımız yok ama tanıdık kişilerin haberleri görmek herkes açısından daha ilgi çekiyor.Günümüzde insanlar bir sayfa gazete bile doğru düzgün okumuyorlarki benim yazdığım kafadan sallama öyküleri neden okusunlar bilemiyorum.Biz karakterlerr hakkında haberler yazıyoruz biraz olsun insanları güldürebiliyoruz ve yazdığımız şeylerdende kimse şikayetçi değil nede olsa öylesine yazılmış bir şey.Biz her zaman zihnimizden yarattığımız karakterlerin haberlerini yaparız bizim için bir fark yapmaz ama sadece kimse okumaz sadece başlığa tıklarlar ve bir kere konunun başlığına bakarlar ve sayfayı kapatırlar.

Son olarak , biz bu işe girerken Porfiraa ya da dediğimiz gibi sadece karakterler hakkında dedikodu amaçlı yazmak için gireceğimizi her hangi bir yönetme amacımızın olmadığını söylemiştik.Şöyle duruma bakarsak iki seçenek var gibi gözüküyor ,hogwarts da bir dergi açılacak ama bunu bizim ana karakterlerimiz yönetmiyecek açtığımız ikinci karakterler yöneticek ve herhangi bir duello teklifinide kabul edicek ve hem okul haberi yaparken hemde ayreten cadı dergisindede okul dışı olayları yazabiliriz ya da sadece her zamanki gibi cadı dergisinde hem okul içi hemde okul dışı haberler yapabiliriz.Ya da hiç olmazsa biz bu iş için uygun değilizdir.Karar her zaman sizin.
Kullanıcı profilini gör
U. R. Valentine
Rp Okuyucusu

MesajKonu: Geri: Yeni Düzenlemeler   Paz Ocak 18, 2009 4:22 pm

"Kafadan sallama haber" dediklerin geçen seneye ait oyun kurgusu için ince detaylarla hazılanmış haberlerdi. Dırdırcı' dan tut Gelecek Postası' na kadar. Bu sene içinde aynı koşullar geçerli. Okul gazetesi açarmanız demek dedikodu haberleri yayınlamanız demek değil. Gene eğlenceli şeyler bulabilirsiniz, yok ama illa dedikodu diyorsanız, elbette, Porfiria izin verdiği sürece ikincil öğrenci karakterler açmanız uygundur.
Kullanıcı profilini gör http://fidelius.rpgwars.org/forum.htm

Yeni Düzenlemeler
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» [Ultra Zırhlar] [Yeni Npcler] [7/24 Online Gm] [120 LWL'lik Silah & Zırhlar]
» Son Çıkan Türkçe Klipler .avi uzantılı
» Raw GM[Genel Başkanı] Randy Orton'ın Odası
» Kutsal Savas -Yeni Bir Macera +65 Npcler Partizan Muho Koşş [Resimli]
» Tom Kaulitz Röportajı.